Spot Eşya Alanlar

Spot eşya ile ikinci el eşya genellikle karıştırılmaktadır. Eşyalarını satarken veya alırken tereddüt yaşamak istemeyenlerin spot, ikinci el ve defolu eşya arasındaki farkı bilmesi gerekir.

Spot Eşya Nedir?

Spot eşya; mal sahibinin elinde fazladan bulunan veya satmakta zorlandığı eşyaları değerinin altında bir fiyatla piyasaya sürmesi ile ortaya çıkan ürünleri temsil etmektedir. Bir başka deyişle, eşyaların bayii fiyatının altında satılmasıdır. Spot eşya alanlar ile temasa geçenler ellerinde kalan eşyaları istedikleri miktarda olacak şekilde satarlar. Bu noktada, eşyaların satış fiyatının da düşük olduğunu ifade etmeliyiz. Bunun sebebi, eşya sahiplerinin eşyaları satmak ve stoğu eritmek zorunda olmasıdır.

Spot eşya; sıfır, birinci el veya hiçbir şekilde kullanılmamış eşya anlamına gelir. Spot şeklinde tanımlanması ise eşyaların fiyatlarının düşük olmasıyla ilgilidir. Bir başka deyişle, spot eşyaların zannedildiği gibi defolu veya hasarlı olması söz konusu değildir. Spot eşya alanlar; her geçen gün daha da popüler olmaktadır. Bilhassa beyaz eşya kategorisindeki ürünlerin bu sektöre uygun olduğunu ifade edebiliriz. Buna ek olarak, mobilya, otomotiv, tekstil ve gıda kategorilerindeki ürünlerin spot eşya alanlar tarafından ilgi gördüğünü söylemek gerekir.

Spot eşya sıfırdır. Bir başka deyişle, eşyanın paketi dahi açılmamıştır. Ayrıca, garantisinin de başlamadığını söylemek gerekir. Buna ek olarak, yetkili servis tarafından kurulumu yapılmalıdır. Son olarak, ikinci el eşyaların tam aksine faturalı olduğunu da dile getirmeliyiz.

ikinci el eşya