Spot Eşya Alımı

Spot eşya sektörünün her geçen gün daha da önemli hale geldiğini söyleyebiliriz. Bu noktada, bu pazarın müşteri kitlesi belirgindir. Her şeyden önce, öğrencilerin bu pazarda önemli bir yeri bulunmaktadır. Yurttan ayrılarak kendi evine çıkmayı tercih eden öğrenciler; ilk olarak taşındığı semtteki ikinci el eşya satan dükkanları aramaktadır. Bu tür dükkanlardan en çok yatak, çalışma masası, çalışma lambası, çamaşır makinesi, üçlü koltuk satın alınmaktadır. Bu eşyaları ucuz bir şekilde satın almak isteyen öğrenciler; bu sayede odalarını yarım gün içerisinde dayayıp döşeyebilirler.

Kimler Spot Eşya Satın Alır?

Öğrenciler kadar toplumun fakir kesiminin de spot eşya satın almayı tercih ettiğini söyleyebiliriz. Her ailenin birinci el eşya satın alacak maddi gücü olmayabilir. Asgari ücretle geçinen ve bir yandan da kira vermek zorunda kalan ailelerin eşya satın almak istedikleri zaman ilk tercihleri spot eşya dükkanları olmaktadır. Gecekondu sakinleri veya merdiven altı işletmeler; spot eşya dükkanlarının daimi müşterileri arasında bulunmaktadır.

Spot eşya satın almayı tercih eden bir diğer kitle ise nostalji tutkunları olmaktadır. Yalnızca zevk için eski eşyaları satın almayı tercih eden önemli bir topluluk bulunmaktadır. Eski püskü koltuklar, üzerinde birçok yaşanmışlığın yer aldığı eşyalar; bazı insanlar için cezbedici olmaktadır. Spot eşya dükkanı sahiplerinin en sevdiği kesim olan bu müşterilerin sayısının çok olduğunu ifade etmeliyiz.

2. EL EŞYA ALANLAR İKİNCİ EL EŞYA MAMAK
2. EL EŞYA ALANLAR İKİNCİ EL EŞYA MAMAK