Spot Eşya Alanlar

Spot eşya kavramının bilhassa halk arasında ikinci el eşya ile karıştırıldığını ifade etmeliyiz. Hatta, spot eşyanın defolu eşya olduğunu iddia edenler dahi bulunur. Ancak, eşyalarını satmak isteyenlerin bu konuda bilgili olması gerekir. Çünkü, spot eşya ile ikinci el eşya aynı şeyler değildir.

Spot Eşya Nedir?

İkinci el eşya; bir süre kullanılmış ve benzerine birçok yerde rastlanabilecek eşya olmaktadır. Beyaz eşyalar başta olmak üzere oturma odası takımının da ikinci el versiyonlarına rastlanır. Ancak, eşyanın temiz, hijyenik ve satılabilecek şartlara sahip olması gerekir. Çok fazla yıpranmış, deforme olmuş, satılsa dahi herhangi bir maddi değeri olmayacak eşyaların bu kategoride olmadığını ifade etmeliyiz.

Spot eşya ise çok farklı özelliklere sahiptir. Bu eşyalar daha önce hiçbir şekilde kullanılmamıştır. Bir başka deyişle, sıfır eşyalar olduklarını söyleyebiliriz. Bunun yanı sıra, piyasadaki genel fiyatının çok altına satılması söz konusudur. Spotçu ise bahsettiğimiz özelliklere sahip eşyaları alan ve belirli bir kar karşılığında müşterilerine satan kişi olmaktadır. Beyaz eşya başta olmak üzere LED televizyon, klima, koltuk takımı, fırın, yatak baza, masa, sandalye, dolap ve daha birçok eşyanın spot eşya olarak değerlendirilebileceğini söylemek gerekir.

Spot eşya alanlar; genellikle bu duruma mesafeli yaklaşmaktadır. Bu ürünlerin defolu, arızalı veya hasarlı olduğuna dair inanışlar olsa da yukarıda da söylediğimiz gibi sıfır ve hiç kullanılmamış eşyalar olduğunu dile getirmeliyiz.

ikinci el eşya